تایید دو مرحله ای در وردپرس
نحوه تنظیم تایید دو مرحله ای در وردپرس
سپتامبر 23, 2021
مشــکل مصرف بالای منابع سرور
مشــکل مصرف بالای منابع سرور توســط وردپرس
فوریه 26, 2022

چگونه رمز ورود وردپرس خود را تغییر دهیم ؟

چگونه رمز ورود وردپرس خود را تغییر دهیم

برخی از شرایط ممکن است بوجود آید که شما را وادار به تغییر اجباری رمز عبور وب سایت نماید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، انجام این کار ممکن است مشکل باشد. اما اگر به داشبورد وردپرس خود دسترسی دارید ، این روشی مناسب برای  تغییر رمز ورود  وردپرس شما است. اگر نمی توانید به داشبورد وردپرس خود دسترسی پیدا کنید ، ما همچنین نحوه تنظیم مجدد رمز عبور وب سایت وردپرس خود را توضیح داده ایم . این مقاله آموزشی همراه با اشاره گرها و مراحل راهنما به شما کمک می کند رمز ورود وردپرس خود را تغییر دهید.  هر آنچه لازم است بدانید آورده شده است.

هر چند وقت یک بار باید رمز ورود وردپرس خود را تغییر دهید؟

نگه داشتن رمز عبور مشابه برای مدت زمان طولانی آسیب پذیری را چه در وردپرس و چه در هر وب سایت دیگری افزایش می دهد. اگرچه ، تغییر مداوم رمزهای عبور ممکن است عکس آنچه انتظار دارید باشد.

تحقیقات انجام شده توسط متخصصان نشان می دهد که برای حفظ امنیت خود باید هر ۶۰ روز رمز ورود وب سایت خود را تغییر دهید. همچنین ، آنها تأکید دارند که برای تأمین امنیت ورودی ، تأیید اعتبار دو عاملی برای بیشتر وب سایت های ضروری شما ضروری است.

هر زمان که احساس کردید تهدیدی برای قرار گرفتن در معرض خطر وجود دارد ، رمز ورود خود را تغییر دهید . علاوه بر این ، از یک رمز عبور متنوع و جامد (متشکل از نویسه های مختلف) که در برابر هر الگوی خاصی مقاومت می کند (نه خیلی کوتاه و نه خیلی طولانی) استفاده کنید.

چگونه رمز عبور وردپرس خود را از داشبورد تغییر دهیم

می توانید برای تغییر رمز ورود وردپرس از خود داشبورد وردپرس این چند مرحله ساده را دنبال کنید:

 • روی گزینه کاربران از داشبورد خود بروید و روی شناسنامه کلیک کنید . این امر شما را به صفحه ویرایش نمایه هدایت می کند تا رمز ورود وردپرس خود را تغییر دهید.

تغییر رمز عبور وردپرس خود

 • به پایین صفحه بروید و از بخش مدیریت حساب روی گزینه تنظیم رمز عبور جدید کلیک کنید.

 • شما می توانید رمزعبور پیشنهادی وردپرس را نگه دارید یا آنرا لغو کنید و رمزعبور مورد نظر خود را در قسمت مورد نظر تایپ کنید.

رمز ورود جدید وردپرس

 • پس از پایان گذرواژه مورد نظر خود ، روی دکمه به روزرسانی شناسنامه کلیک کنید تا گذرواژه وردپرس تغییر یافته را با موفقیت ذخیره کنید.

توجه : رمز عبوری که انتخاب کردید باید آنقدر قوی باشد که در برابر هرگونه حمله به حساب شما مقاومت کند!

چگونه رمزورود وردپرس خود را از خارج داشبورد تغییر دهیم

اگر  از حساب های وردپرس خود خارج شدید و دسترسی به داشبورد وردپرس را از دست دادید ، رمز عبور را می توانید تغییر دهید. وحشت نکنید .

خوشبختانه ، وردپرس به شما امکان می دهد تا رمز عبور وردپرس را از خارج داشبورد تغییر دهید ، و این شامل استفاده از صفحه ورود به سیستم برای تنظیم مجدد رمز عبور است.

 • در صفحه ورود وردپرس خود روی گزینه “رمز عبورتان را گم کرده‌اید؟” کلیک کنید.

فراموشی رمز عبور در وردپرس

 • این گزینه بلافاصله پنجره ای را باز می کند که در آن نام کاربری یا آدرس ایمیل ثبت شده وردپرس خود را وارد می کنید. سیستم پیوند تنظیم مجدد رمز عبور را به ایمیل شما ارسال می کند.

تغییر رمز ورود به وردپرس خود

 • پیوند را باز کنید ، این پیوند گزینه ای  برای ورود به وب سایت و تغییر رمز عبور وردپرس شما را به شما ارائه می دهد.

با وجود همه اینها ، اگر در استفاده از گزینه Lost your password (گذرواژه خود را فراموش کردید) مشکلی دارید ، می توانید طیف وسیعی از روش های دستی را برای تغییر رمز عبور وردپرس امتحان کنید ، اما بگذارید به شما هشدار دهیم ، این مراحل بسیار پیچیده تر می شوند.

نحوه تغییر رمز ورود کاربر از داشبورد وردپرس

ما تا به حال بر روی چگونگی تنظیم رمز ورود وردپرس حساب خود متمرکز شده ایم.  تغییر رمز ورود وردپرس کاربر دیگر تا زمانی که دسترسی سرپرست به وردپرس خود را داشته باشید ، امکان پذیر است.

به بخش کاربران در داشبورد بروید. به شما یک پنجره برای مشاهده همه کاربرانی که به وب سایت وردپرس دسترسی دارند ، می دهد.

کاربران وردپرس

پس از آن ، کاربری را که می خواهید رمز ورود آن را تغییر داده T ماوس را بر روی نمایه او قرار دهید ، چند گزینه از جمله ویرایش و ارسال مجدد رمز عبور ، ظاهر می شود.

اگر می خواهید رمز عبور را خودتان تنظیم کنید ، روی ویرایش کلیک کنید ، و بقیه موارد مانند بخش های قبلی است. بعد ، به بخش مدیریت حساب در نمایه بروید و روی تنظیم گذرواژه جدید ضربه بزنید ، گذرواژه را وارد کنید و برای ذخیره آن روی بروزرسانی کاربر کلیک کنید .

یا می توانید بر روی دکمه ارسال مجدد رمز عبور کلیک کنید تا پیوند تنظیم مجدد رمز عبور به آدرس ایمیل کاربر ارسال شود.

قابل ذکر است ، اطمینان حاصل کنید که کاربر از تغییری مطلع شده است زیرا در آینده برای ورود به وردپرس به آن نیاز خواهد داشت!

برای ورود ایمن تر ، از احراز هویت دو مرحله ای وردپرس استفاده کنید

سرورهای وب رمزهای ورود شما را ذخیره می کنند. هر زمان که رمز ورود خود را برای ورود وارد می کنید ، سیستم به شما امکان می دهد در صورت تطابق با آنها به وب سایت دسترسی پیدا کنید. اگر نشتی در سرور وجود داشته باشد ، می تواند خطرناک باشد.

ورود به سیستم با رمز ورود احراز هویت یک مرحله ای است. در مقایسه ، با یک سیستم احراز هویت دو مرحله ای می توانید از دو یا چند عامل برای تقویت امنیت خود استفاده کنید. تلفن هوشمند ، برنامه تأیید اعتبار یا افزونه های تأیید اعتبار شما می توانند ورود شما را به عنوان بخشی از سیستم احراز هویت دو مرحله ای تأیید کنند.

وردپرس پلاگین های احراز هویت دو مرحله ای را پیشنهاد داده است:

 1. Duo
 2. Google Authenticator
 3. Rublon
 4. Two-Factor
 5. WordFence

علاوه بر این ، احراز هویت دو مرحله ای با استفاده از فرم دوم شناسایی ، امنیت وب سایت شما را افزایش می دهد ، بازنشانی رمز عبور را کاهش می دهد که باعث صرفه جویی در وقت می شود و بیشتر باعث می شود احساس امنیت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + یازده =